2024/1. Dönem C Grubu Staj Bitirme Değerlendirmesine İlişkin Duyuru

ABC Grubu Değerlendirmeleri Sınav Duyurusu

28 NİSAN 2024 C GRUBU STAJ BİTİRME DEĞERLENDİRMESİ DUYURUSU

 

23 Ağustos 1997 tarih ve 23089 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Staj Yönetmeliği’nin 26. maddesi uyarınca düzenlenen C Grubu Staj Bitirme Değerlendirmesi 28 Nisan 2024 tarihinde Ankara, İstanbul ve İzmir illerinde yapılacaktır.

 

C Grubu Staj Bitirme Değerlendirmesine; sınav haklarını süresi içerisinde kullanamayanlar veya başarısız olanlardan 6 aylık bekleme süresi sonunda yeniden sınava girecek adaylar ile sınav süresi devam eden adaylar katılabilecektir. Sınava katılmak isteyen adaylar, 1-15 Mart 2024 tarihleri arasında TESMER Otomasyon Sistemi (TEOS) üzerinden başvuru yapabilirler.

 

      • 6 aylık bekleme süresi sonrası ilk kez C Grubu Staj Bitirme Değerlendirmesine girecek adayların, TESMER Otomasyon Sistemi üzerinden ön başvurularını yaptıktan sonra başvuru belgesinin yazıcı çıktısını, adli sicil belgesi ile birlikte Merkezimize göndermeleri gerekmektedir.
    •  
      • Sınav süresi devam eden adaylardan, tekrar sınava katılmak isteyenlerin ise TESMER Otomasyon Sistemi üzerinden başvuru yapmaları yeterlidir.

 

C Grubu Staj Bitirme Değerlendirmesi bedeli, 3.560,00 ₺’dir. Sınav bedeli TESMER’in; İş Bankası Ankara / Dikmen Şubesi 487 272 veya Halk Bankası Ankara / Yenişehir Şubesi 16000 140 numaralı hesaplarından birisine ödenebileceği gibi sınav başvurusu sırasında web üzerinden sanal pos ile de ödenebilir.

 

Sınava katılmak isteyen adayların, yukarıda belirtilen son başvuru tarihine kadar başvuru yapmaları gerekmektedir. Süresi içerisinde başvuru yapmayan adaylar sınava alınmayacaktır.